עם מה יצאתי מההשתלמות?

עם מה יצאתי מההשתלמות?

סיום השתלמות שילוב בין תרבותי 23.3.23

"השתלמות מעשירה, משמחת ומרגיעה. מרגש אותי השיתוף עם כולם, בנוסף מעודד אותי להיות יותר פעילה במסגרת ביה"ס ולהזדהות יותר עם הזהות שלי."

"בקורס הזה אני מרגישה שיוצאת עם נושאים שמעניינים אותי ורלוונטיים לי כמורה ערבייה העובדת בבית ספר יהודי. בנוסף לכלים, לאסטרטגיות ולשיטות התמודדות בכל מיני סיטואציות ואתגרים שפוגשים אותנו בדרכנו, עתה אני מרגישה יותר בטוחה כשהתווסף לי ידע נוסף."

"חשתי סיפוק עצמי מאוד גדול אחרי שהשתתפתי בהשתלמות הזאת והיא הוסיפה לי הרבה ידע . אני רוצה לציין שעברתי קורס מאוד חוויתי ומהנה בזכות חכמת וכמאל שעזרו לנו מאוד והדריכו אותנו בצורה מאוד מרתקת איך להתמודד עם כל מיני סיטואציות בבי״ס."

"מוטיבציה ואיך להתמודד עם אתגרים חדשים בבית ספר שהוא שונה מהחברה שהיינו בה בשנים הקודמות."

"אני יוצאת מההשתלמות עם הרבה רעיונות, חוויות וסיטואציות שמהן למדתי איך לפעול אם יקרה לי משהו דומה."

"השתלמות זו הוסיפה לי דרכי טיפול והתמודדות עם צוות המורים, הילדים וההורים. המפגשים היו מגוונים והעצימו אותי שאני לא לבד, יש מישהו שמקשיב לכל הקשיים והמכשולים ונותן תמיכה. למדתי שחשוב להציג את הזהות שלי כפי שאני, איפה נולדתי, השפה שלי והזכויות שלי בבית הספר כמובן."

"יצאתי מהקורס הזה עם כלים מעשיים להתמודדות מקצועית ואישית במצבים מאתגרים."

"לייצג את החברה הערבית בבית הספר היהודי, לשלב את התרבות שלנו… וגם להיות חלק מבית הספר."

"אני יוצא מפה עם הרבה יותר ידע על החברה היהודית, בנוסף רכשתי פה כלים חדשים שעזרו לי ויעזרו לי בעתיד גם להשתלב טוב יותר בבתי ספר יהודיים."

"אני יוצאת עם כלים משמעותיים שעוזרים לי להתמודד עם אתגרים, סיטואציות שונות כמורה בכלל וכמורה בחברה היהודית בפרט. בקורס זה, התייחסנו לדברים שנוגעים בנו כמורים באופן יום יומי כמו חגים יהודיים, ימי דיאלוג ואיך להתנהג ולהתבטא בימים אלו ומה עוזר לנו להצליח כמורים, זהויות: ללמוד על "העצמי" יותר ולהיות מודעת לזהות שלי ולקבל אותה כמו שהיא. התייחסנו גם לסמכות המורית ומה כל סמכות נותנת ומתבטאת, למדתי גם להיות מודעת לאיזו סמכות מורית יש לי ועוד."

"יעטיכום אלעאפיה צוות מרחבים, אני יוצאת מההשתלמות בתחושה של בהירות וביטחון, בהתחלה כמורה בשנה ראשונה הייתי מבולבלת לא הכול היה ברור לי מבחינת נהלים והתמודדות עם סיטואציות שונות. הליווי והתמיכה שלכם דרך השתלמות זו מאוד עזר לי להרגיש יותר בביטחון וגם המורים שנמצאים והשיתוף שלהם  באתגרים שפגשו אותם עזר לי מאוד לקבל תמונה רחבה יותר על העבודה בבתי ספר עבריים מכל הבחינות. תודה לכולם."

"אני יוצאת עם יותר כלים ומידע שיכול לעזור לי להתמודד עם כל מיני קשיים שאני נתקלת בהם יום יום בבית הספר, כמו המידע שהועבר על חגים למשל."

"אני יוצאת עם הבנה על התרבות והחגים, התמודדות עם מלא מצבים מורכבים, וליווי מדהים והרגשה שאני לא לבד."

"יצא לי להכיר אנשים נפלאים, יצא לי לשמוע הרבה דעות, איך בתי ספר אחרים מתמודדים / מתנהגים, היה ממש מעניין.  והדבר הכי טוב שיצאתי אתו הוא ללמוד הרבה דברים כמו מה הזכויות שלי כמורה ערבייה שמלמדת בבית ספר יהודי ועל מה מדובר בדת שלהם. היה לי כיף ומעניין."

"יותר בטחון עצמי, לדבר, לענות, ולשתף גם. איך לפתוח את הדיון ולשאול שאלות."

"עם כלים להתמודדות בכל מיני מצבים. אם זה במקרה עם ילד או הורה, מורה או מנהל. להתמודד במצב של גזענות עם כל מה שהולך היום במדינה. לעמוד על שלי ועל מי שאני ולא לתת לאף אחד לתת לי הרגשה שאני שונה."