להכיר את האחר,
להעריך שונות,
ליצור ארגונים, קהילות
וחברה הוגנת יותר.

מרחבים, המכון לקידום אזרחות משותפת בישראל, הוא עמותה הפועלת מ-1998 לקידום רבגוניות, הוגנות והכללה בחברה הישראלית, במערכת החינוך ובארגונים פרטים וממשלתיים.

תוכניות

בחדשות

התוכנית למובילי לכידות חברתית
מיועדת לנציגי/ות ארגונים מגוונים ומטרתה קידום לכידותה של החברה הישראלית

בחדשות

השתלמויות לעובדי הוראה
השתלמויות וסדנאות לעובדי הוראה בניהול רב גוניות והכללה

בחדשות

שילוב מורים ערבים
משלבים ומשתלבים – שילוב מורים ערבים בבתי ספר יהודים

בחדשות

שילוב מורים עם מוגבלויות
שילוב מורים עם מוגבלות במערכת החינוך

בחדשות

שילוב מורים מהקהילה האתיופית
שילוב עובדי הוראה מהקהילה האתיופית בבתי ספר

בחדשות

החממה לחיים משותפים
תוכנית משותפת של מרחבים ומועצת ארגוני הילדים והנוער בישראל

בחדשות

דרכים שלובות
דרכים שלובות - תיירות חברתית בישובים ערביים

מה אנשים אומרים

"אני מתחילה כל שיעור מחשבים בחידה שמצריכה חשיבה יצירתית. הגענו למצב שבו התלמידים ממש מחכים לשיעורי המחשבים. קיבלתי המון מחמאות מכולם, אבל הכי חשוב, אני רואה את החיוך והברק בעיני התלמידים.  זה נותן לי הרגשה של סיפוק וגאווה ומחזק לי את הרצון להשקיע עוד יותר."

סונדוס טרביה
מורה למתמטיקה ומחשבים במקיף גליל מערבי בנהריה שמשתתפת בתכנית "משלבים ומשתלבים".

"מבחינתי התכנית היא אפשרות להיחשף להרבה קולות מתוך החברה הישראלית ולייצר קול משותף שחשוב שיישמע בה."

אליאס מהרי
עיריית נתניה

"…במהלך הסדנאות עזרתם לנו להיות מודעים לגיוון, להציף את הדילמות שנדרשים להתמודד איתן, לגבש יחד דרכי פתרון וכן למדנו איך ניתן להפיק יתרונות מהגיוון. הסדנאות עזרו לנו לשפר מודעות והקשבה, להכיר בשונות בין אנשים בכלל, ולשפר את המודעות לשוני שנובע מהמגוון התרבותי לעומת השוני שנובע מהאישיות של כל עובד, ואת מחויבותנו כמנהלים להתאים את הפתרונות בהתאם לכך."

שלומית מאיירס
סמנכ"ל משאבי אנוש, גולן תעשיות פלסטיק

"התוכנית תמכה בי בכך שהיא נתנה לי הזדמנות להיכנס להוראה עם היקף שעות מוגדל ומאפשרת לי להשתלב כמורה. כמובן שחובת ההוכחה היא עלי."

ישאלם טסאו אבבה
מורה

"ב"ה זכינו לעדה נפלאה ואנשים איכותיים שרק רואים טוב בעיניים עם מידות מופלאות ורצון לעסוק בחינוך. עצם זה שיש גב ומענה לכל שאלה זוהי העזרה המשמעותית."

אמרה מרשה
מורה

"במסגרת השתלמות מרחבים שוחחנו על רב תרבותיות ורב גוניות. בבית ספרנו מלמדים מורים מתרבויות וזהויות שונות, מה שלא פעם מוביל למגוון דעות ומחלוקות בנושאים שונים. ההשתלמות פתחה עבורנו הזדמנות לייצר שיח עמוק ופורה בצוות, בכבוד ובמסר שיש מקום לכולם, שכולם שווים ויכולים להיות מה שבוחרים להיות. מסרים חשובים אלו מועברים לתלמידים במסגרת שיח רגשי שמתקיים בכיתות על בסיס יומי. בעזרת מרחבים אנו, בעלי הזהויות השונות, לומדים לחיות באזרחות מיטבית משותפת. בעקבות הצלחת ההשתלמות, בחרנו להמשיך שנה נוספת עם מרחבים. תודה לאסתי, טג'ה ונתי!"

מורן עוגב
מורה בבית הספר קשת, תל אביב

"ההשתתפות בתוכנית "חיים משותפים באומנויות" והחיבור עם מגמת תפן היווה עבורנו מנוף להרמת המגמה והעמדתה על רגליה. דרך המוזיקה הצליחו התלמידים להכיר ולהכיל את השונה, כל זה בזכות הסדנאות, הביקורים, הנסיעות לימי עיון ובעיקר ההופעות המשותפות והנגינה ביחד במסגרת תוכנית חיים משותפים."

פאדי זינאלדין
רכז מגמת המוזיקה בבית ג'אן

“מערכת החינוך מסלקת סטריאוטיפים, ופועלת להרחבת העסקתן של אוכלוסיות גיוון כעובדי הוראה. אין לי ספק שהחברה הישראלית תהיה במקום טוב יותר, חינוכי וערכי הרבה יותר, ככל שנראה מורים עם מוגבלויות בכיתות כמחנכים, כמובילי דרך וכדמויות מעוררות השראה. משרד החינוך מעניק ל’מורים ללא גבולות’ שנקלטו במערכת ליווי אישי, טכנולוגיות מנגישות, ואמצעי הנגשה נוספים שנדרשים לקליטתם. בכוונתנו להמשיך ולהרחיב את השורות, ולפתוח את השערים בפני כל מי שיכול לתרום, לחנך ולקדם את תלמידי ישראל”.

שמואל אבואב
מנכ”ל משרד החינוך לשעבר
קודם
הבא

משחררים את צוואר הבקבוק ומקדמים יחד פתרונות תעסוקה וביטחון כלכלי בחברה הערבית

עבור מורות ערביות בבתי ספר יהודיים, ההסלמה עוררה חשש מקולגות ומתלמידים

צרו קשר

להצטרפות לניוזלטר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

רוצה לקבל את הניוזלטר שלנו? נשמח לקבל את כתובת הדוא"ל שלך