השתלמויות וסדנאות לעובדי הוראה

השתלמויות וסדנאות בנושא רב-גוניות בחדר המורים, בכיתה ובבית הספר

רקע

בית הספר מהווה בית למגוון רחב של זהויות, בקרב התלמידים והצוות. גיוון רחב מהווה אתגר גדול לצוות ההוראה, יחד עם הזדמנות להתפתחות ויצירת מרחבים הוגנים יותר המאפשרים לכלל הזהויות למצות את הפוטנציאל שלהן.

על מנת לאפשר לבית הספר להיות בית הוגן המאפשר לבעלי הזהויות השונות להרגיש שייכים ומועצמים, מכון מרחבים, בשיתוף משרד החינוך ומכון מופ"ת, מזמין בתי ספר לקיים השתלמויות וסדנאות בנושא רב־גוניות.

אנו מציעים מפגש מעצים ומלמד, עוסק בריבוי הזהויות, בשונות ורב גוניות כחלק מהתהליך החינוכי.

הסדנאות מועברות ע"י צוות מגוון ומנוסה בצורה חווייתית, יצירתית, ומותאמת לאוכלוסיית היעד ולצרכיה.

ההשתלמויות יכולות להיות חלק מהשתלמות בית ספרית עם גמול או סדנאות של לפחות 12 שעות ללא עלות.

בנוסף להשתלמויות בבתי הספר, מרחבים מעביר קורס במוסדות אקדמיים להכשרת מורים. הקורס מעניק כלים מעשיים לתלמידים מהחברה הערבית המעוניינים ללמד בבתי ספר יהודים להתמודד עם האתגרים הייחודיים ולהצליח. עשרות סטודנטים משתתפים מידי שנה בקורסי ההשתלמויות באוניברסיטת חיפה, המכללה אקדמית ערבית בחיפה, מכללת סכנין מכללת לוינסקי.

מטרות ההשתלמות הסדנאות

השתלמויות מרחבים לעובדי הוראה

אנו מציעים מפגש מעצים ומלמד, עיסוק בריבוי הזהויות, בשונות ורב גוניות כחלק מהתהליך החינוכי. הסדנאות מועברות ע"י צוות מגוון ומנוסה בצורה חווייתית, יצירתית, ומותאמת לאוכלוסיית היעד ולצרכיה. ההשתלמויות יכולות להיות חלק מהשתלמות בית ספרית עם גמול או סדנאות של לפחות 12 שעות ללא עלות.

מפגש מעצים ומעשיר עם מגוון של זהויות בקהילת בית הספר. העמקת ההיכרות ומתן כלים להתמודדות עם שונות ורב גוניות. פיתוח מיומנות של הוגנות והכלה בבית הספר והחברה. לפירוט הסדנא.

סדנאות והשתלמויות לצוותים חינוכיים המאפשרות מפגש אישי ואנושי עם זהויות וקולות אחרים בחיינו ובמרחב החינוכי בו הן מופיעות . בחינת ההדהוד של זהויות אלה בתוכנו. מתן כלים ליצירת אקלים חינוכי מיטיבי תוך דיאלוג בין מגוון זהויות. לפירוט הסדנא.

סדנאות והשתלמויות המקנות כלים לשיפור המפגש עם ילדים מאתגרים, ולהתמודדות מקצועית עם ריבוי זהויות מגוונות ומאתגרות בכיתה ובבית הספר. הסדנאות מאפשרות שיח פתוח על מרחבים חיוניים של הסכמה המאפשרים קיום משותף של ריבוי זהויות בכיתה ובבית הספר. לפירוט הסדנא.

סדנאות הכנה לצוותים חינוך לקראת מפגשים בין תלמידים מזהויות שונות ומתן כלים למפגש הוגן ומשמעותי. לפירוט הסדנא.

מכון מרחבים מציע למוסדות להכשרת מורים קורס שתלבות מעשי, בהיקף
של 30 שעות אקדמיות, עבור  סטודנטים וסטודנטיות מהחברה הערבית שמעוניינים להשתלב בבתי ספר עבריים. השתתפות בקורס מכינה את הסטודנטים למשרות הוראה במערכת החינוך העברית ומהווה תרומה משמעותית ליכולת המקצועית של המשתתפות והמשתתפים ולאפשרויות התעסוקה שלהם

התוכנית במספרים

746

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

1/3

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

299

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

מורות ומורים, מנהלות ומנהלים – בקרו פורטל הגיוס של מרחבים
מורות ומורים, מנהלות ומנהלים – בקרו פורטל הגיוס של מרחבים

חדשות

האנשים שבזכותם זה קורה

נתי טובי
מנהל תוכניות חיים משותפים ואחראי השתלמויות עובדי הוראה​

יליד ישראל, כפר הנגיד, מתגורר בשכונת שפירא בתל אביב. בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן גוריון, ותואר שני בהוראת מדעי הרוח במכללת סמינר הקיבוצים. בעבר עסק בתחום של ליווי וטיפול בנוער בסיכון במסגרת חסות הנוער ולאחר מכן בליווי ארוך טווח של צעירים חסרי עורף משפחתי בעמותת למרחב. במכון מרחבים משנת 2016.

צור קשר עם נתי nati@merchavim.net