השתלמויות וסדנאות לעובדי הוראה

השתלמויות וסדנאות בנושא רב גוניות בחדר המורים, בכיתה ובבית הספר

רקע

בית הספר מהווה בית למגוון רחב של זהויות, בקרב התלמידים והצוות. גיוון רחב מהווה אתגר גדול לצוות ההוראה, יחד עם הזדמנות להתפתחות ויצירת מרחבים הוגנים יותר המאפשרים לכלל הזהויות למצות את הפוטנציאל שלהן.

על מנת לאפשר לבית הספר להיות בית הוגן המאפשר לבעלי הזהויות השונות להרגיש שייכים ומועצמים, מכון מרחבים, בשיתוף משרד החינוך ומכון מופ"ת, מזמין בתי ספר לקיים השתלמויות וסדנאות בנושא רב גוניות.

אנו מציעים מפגש מעצים ומלמד העוסק בריבוי זהויות, בשונות וברב גוניות כחלק מהתהליך החינוכי.

הסדנאות מועברות ע"י צוות מגוון ומנוסה בצורה חווייתית ויצירתית המותאמת לאוכלוסיית היעד ולצרכיה.

ההשתלמויות יכולות להיות חלק מהשתלמות בית ספרית עם גמול, או סדנאות של לפחות 12 שעות ללא עלות.

בנוסף להשתלמויות בבתי הספר, מרחבים מעביר קורס במוסדות אקדמיים להכשרת מורים. הקורס מעניק כלים מעשיים לתלמידים מהחברה הערבית המעוניינים ללמד בבתי ספר עבריים, שמסייעים להם להתמודד עם האתגרים הייחודיים ולהצליח. עשרות סטודנטים משתתפים מדי שנה בקורסי ההשתלמויות באוניברסיטת חיפה, המכללה אקדמית ערבית בחיפה, מכללת סכנין ומכללת לוינסקי. 

מטרות ההשתלמות הסדנאות

השתלמויות מרחבים לעובדי הוראה

אנו מציעים מפגש מעצים ומלמד, העוסק בריבוי זהויות, בשונות וברב גוניות כחלק מהתהליך החינוכי. הסדנאות מועברות ע"י צוות מגוון ומנוסה בצורה חווייתית, יצירתית, ומותאמת לאוכלוסיית היעד ולצורכיה. ההשתלמויות יכולות להיות חלק מהשתלמות בית ספרית עם גמול, או סדנאות של לפחות 12 שעות ללא עלות.

מפגש מעצים ומעשיר עם מגוון של זהויות בקהילת בית הספר. העמקת ההיכרות ומתן כלים להתמודדות עם שונות ורב גוניות. פיתוח מיומנות של הוגנות והכלה בבית הספר והחברה. לפירוט הסדנה.

סדנאות והשתלמויות לצוותים חינוכיים המאפשרות מפגש אישי ואנושי עם זהויות וקולות אחרים בחיינו ובמרחב החינוכי, בחינת ההדהוד של זהויות אלה בתוכנו, מתן כלים ליצירת אקלים חינוכי מיטבי תוך דיאלוג בין מגוון זהויות. לפירוט הסדנה.

סדנאות והשתלמויות המקנות כלים לשיפור המפגש ולהתמודדות מקצועית עם ריבוי זהויות מגוונות ומאתגרות בכיתה ובבית הספר. הסדנאות מאפשרות שיח פתוח על מרחבים חיוניים של הסכמה המאפשרים קיום משותף של ריבוי זהויות בכיתה ובבית הספר. לפירוט הסדנה.

סדנאות הכנה לצוותי חינוך לקראת מפגשים בין תלמידים מזהויות שונות ומתן כלים למפגש הוגן ומשמעותי. לפירוט הסדנה.

קליטת תלמידים ותלמידות מזהויות שונות מהווה אתגר מוסרי וחברתי המחייב התמודדות עם סוגיות מורכבות כמו דעות קדומות, חשש הדדי, היכרות בלתי מספקת, איום על הזהות וגילויי גזענות שונים. השתלמות זו נועדה לסייע לצוותי הוראה לחזק עמדות  והתנהגויות הוגנות יותר בכיתה, בבית הספר ובקהילה, ובכך לסייע לתלמידים ותלמידות לחוש בנוח עם הרבגוניות המאפיינת את החברה הישראלית.

התוכנית במספרים

746

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

1/3

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

299

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

מורות ומורים, מנהלות ומנהלים – בקרו פורטל הגיוס של מרחבים
מורות ומורים, מנהלות ומנהלים – בקרו פורטל הגיוס של מרחבים

חדשות

האנשים שבזכותם זה קורה

מיכל ליבני
מנהלת תחום ההכשרות וההשתלמויות לצוותי חינוך והוראה

צרו קשר עם מיכל mylivni@gmail.com

רוצה לקבל את הניוזלטר שלנו? נשמח לקבל את כתובת הדוא"ל שלך