ניהול מגוון בארגונים

סדנאות וליווי לארגונים להתמודדות מיטבית עם אתגרי גיוון והכללה

רקע

בכל ארגון, קהילה וקבוצה קיימת רב גוניות אנושית.  

בעשרות מחקרים הוכח שתרבות ארגונית המכבדת רב גוניות עשויה למנף את המגוון האנושי בארגון להצלחות עסקיות וחברתיות.

על מנת למלא את ייעודו, ראוי שארגון ייתן לכלל האנשים הלוקחים בו חלק כלים על מנת שיוכלו להצליח, לשגשג ולמצות את ערכם. התייחסות למגוון האנושי במתן כלים אלו, וניהול נכון של המגוון מגבירים את תחושת השייכות של העובדים, מייצרים אקלים ארגוני פתוח, מכבד ומאפשר, מעצימים את היצירתיות בארגון ומשפיעים על שיפור התוצאות העסקיות.

בחברה הישראלית רבת הזהויות, העסקת עובדים מזהויות מגוונות ללא התייחסות מושכלת לשילובם והכללתם בארגון, כמו גם מתן שירות שאינו מותאם לקהל לקוחות מגוון, עלולים לעורר מחלוקות וקשיים ולהפוך את המגוון לנטל על הארגון. 

מכון מרחבים מקיים סדנאות למנהלים ולצוותי עבודה לחיזוק היכולות הניהוליות בסביבה מגוונת, הגברת תחושת השייכות של עובדים ממגוון זהויות, יצירת מרחב בטוח, הגדלת האמון בהוגנות הארגון והבטחת הצלחה בשילוב והכללה לאורך זמן.  בנוסף, עוסקות הסדנאות בשיפור העבודה מול קהלים וממשקים מגוונים.

הייחודיות שלנו

פעילויות מרכזיות

מרחבים מציע לארגונים מגוון פעילויות המסייעות בניהול הגיוון בארגון: החל ממיפוי מצב ארגוני קיים ופיתוח מודעות, המשך לשינוי תפיסות ועמדות, הקניית ידע, זיהויי אתגרים והתאמת כלים ניהוליים, ביסוס פרקטיקות עבודה, ועד לבניית כלי מדידה ועיגון מדיניות ארגונית תומכת מגוון.
הפעילויות נבנות בהתאמה לצרכי הארגון וכוללות הרצאות, סדנאות, ימי צוות חוויתיים, תכניות הכשרה ולווי.
בין פעילויות מרחבים לחיזוק ניהול מגוון בארגונים:

 • הפוטנציאל שבמגוון
 • הטיות בלתי מודעות (במתן שירות לאוכלוסיות מגוונות, בגיוס וניהול עובדים ועוד)
 • לכידות חברתית על בסיס מודל האזרחות המשותפת
 • פאנל מגוון – "ככה זה אצלנו"
 • מבוא למגוון  
 • דילמות אתגרים וכלים בניהול מגוון
 • סדנאות עומק "יצירת מחוון הוגנות"
 • מיפוי מגוון בארגון
 • שירות בראיה רב תרבותית
 • ליווי הטמעת מדיניות מקדמת הוגנות וצוותי עבודה
 • ליווי מיומנויות גיוון / תקווה ישראלית 
 • ליווי בבניית קוד אתי  / קוד שירות ארגוני
 • ליווי צוות אתיקה ארגוני
 • תכנית Train the Trainer לצוותי היגוי בנושאי גיוון
 • "דברים שרואים משם לא רואים מכאן" + סדנת עיבוד (ג'סר א-זרקא / יפו…)
 • ימי צוות חווייתיים סביב נושאי מגוון

פעילויות מרכזיות

מבין לקוחותינו

אנו פועלים במגוון שדות הכוללים ארגונים עסקיים וממשלתיים, מערכת החינוך (בתי ספר, חינוך בלתי פורמאלי ואקדמיה), גופים מוניציפאליים וארגונים חברתיים.

מה אנשים אומרים

תודה על סדנה מרתקת, מעשירה ובאמת פוקחת עיניים. הצלחתן להעביר סדנה על נושא ממש לא פשוט, ונגעתן בנקודות די כואבות לאנשים רבים, אבל הצלחתן לעשות זאת בצורה מאוד רגישה, מאוד מכבדת ומאוד מכילה.

ההנחייה העדינה של שרון ושל עיישה, והשיתוף של עיישה בחוויות האישיות שלה, איפשרו לדעתי גם לאחרים להיפתח, ובטח להבין יותר ולראות שכולנו "באותה סירה".

הסדנה לדעתי איפשרה לנו לראות כמה אנחנו שונים, וכמה אנחנו דומים בכל כך הרבה תחומים בחיים, ואני מקווה שרובנו נוכל לקחת את התובנות האלה הלאה בהתייחסות שלנו לזולת, בכל מסגרת שנהיה.

נטע טל
מנלת משרד, פריג'ן

"…במהלך הסדנאות עזרתם לנו להיות מודעים לגיוון, להציף את הדילמות שנדרשים להתמודד איתן, לגבש יחד דרכי פתרון וכן למדנו איך ניתן להפיק יתרונות מהגיוון. הסדנאות עזרו לנו לשפר מודעות והקשבה, להכיר בשונות בין אנשים בכלל, ולשפר את המודעות לשוני שנובע מהמגוון התרבותי לעומת השוני שנובע מהאישיות של כל עובד, ואת מחויבותנו כמנהלים להתאים את הפתרונות בהתאם לכך."

שלומית מאיירס
סמנכ"ל משאבי אנוש, גולן תעשיות פלסטיק

"הסדנאות היו בנויות מצוין, אפשרו לאנשי הסגל להרגיש בנוח להביע את עצמם בנושאים טעונים ורגישים, הציפו קשיים והובילו לדיון פתוח ומעמיק. מנחת הסדנאות הייתה מעולה: קשובה ורגישה. היא הצליחה לנווט את הדיון להתבוננות מעניינת וחכמה על היחסים בין חברי הסגל לבין עצמם ובינם לבין הסטודנטים. יתרון משמעותי הוא שארגון מרחבים מציע פעילות שנוגעת לכל קבוצות החברה הישראלית תוך עיסוק בזהות ובריבוי זהויות באשר הן".

מיכל ברק
מנהלת המרכז לחקר הרב תרבותיות והמגוון, האוניברסיטה העברית

"הסדנה אפשרה מבט אחר, רחב ופותח על נושא הגיוון וההכלה ולא מיחזור של סיסמאות שנשמעות פעמים רבות בנושא. התרגילים שבחרתן עבורנו עוררו עניין, ואפשרו גם בזמן הקצר שהיה לנו דיון אמיתי ומשמעותי והשתתפות פעילה של כל המשתתפים בסדנה".

יעל רן
מנהלת משאבי אנוש, סמסונג נקסט
קודם
הבא

התוכנית במספרים

746

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

1/3

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

299

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי

חומרי למידה בנושא תוכנית "השתלמויות לעובדי הוראה"
מאמרים ומחקרים בנושא תוכנית "השתלמויות לעובדי הוראה"

חדשות

האנשים שבזכותם זה קורה

שרון גלפרין
מנהלת תחום ניהול מגוון בארגונים

ילידת ישראל, חיפה, מתגוררת בקציר שבוואדי עארה. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ולימודי מזרח אסיה, תואר שני MBA עם התמחות בשיווק, ותעודת מגשרת. בוגרת תוכנית המנהיגות של מרכז מנדל בצפון. 
לאחר עשרים שנות קריירה בשיווק ופיתוח עסקי בחברות גלובאליות, הלכה שרון אחרי ליבה והפכה עשייה חברתית ענפה, בה עסקה לאורך השנים, לקריירה תעסוקתית. בעלת ניסיון בניהול וליווי קהילות, הובלת תהליכים קהילתיים-חברתיים, קבוצות הידברות ועשייה אזרחית וכתיבת תכניות הדרכה בנושאי מנהיגות, אקולוגיה, מעורבות ועשייה. עובדת במכון מרחבים משנת 2018.

צרו קשר עם שרון sharon@merchavim.net  054-9940444